Uczniowie z Ukrainy w polskiej szkole

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy projekt  „Uczniowie z Ukrainy w polskiej szkole”. Projekt jest współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

W ramach realizacji projektu przeprowadzimy dwa działania:

48 – godzinny kurs dla 20 nauczycieli „Jak uczyć polskiego jako drugiego. Praca z uczniami z Ukrainy”. Celem kursu jest kompleksowe przygotowaniem do pracy z uczniami z Ukrainy, podniesienie skuteczności kształcenia i poprawa funkcjonowania uczniów z Ukrainy uczących się w Polsce. 

Zajęcia integracyjne dla uczniów szkoły podstawowej nr 260 w Warszawie. Zajęcia zostaną przeprowadzone w 16 klasach dla wszystkich uczniów szkoły (w każdej klasie). W szkole ok. 44% stanowią uczniowie cudzoziemscy, a 75 % z nich to uczniowie z Ukrainy (ok. 100 os). Celem zajęć jest integracja społeczności klasowej i szkolnej, poprawa funkcjonowania uczniów ukraińskich w szkole. Wzajemne poznanie uczniów ukraińskich z polskimi i uczniami z różnych stron świata uczącymi się w szkole. 

Kontakt

Stowarzyszenie Vox Humana

ul. Puławska 24b/16
02-512 Warszawa

Telefon

+48 501 022 598

Email

agata_marek@o2.pl