Repatriant – zapowiedź projektu

W lipcu 2021 r. rozpoczynamy realizację projektu „Powrót do domu”, współfinansowany przez Fundusz Azylu, Migracji i Integracji oraz budżet państwa. Projekt skierowany jest do przyszłych repatriantów, którzy przeszli już drogę formalną w konsulacie, otrzymali promesę (czyli obietnicę) uzyskania wizy repatriacyjnej i czekają na miejsce w ośrodku repatriacyjnym w Polsce lub na zaproszenie gminy. Przed przyjazdem będą mogli wziąć udział w bezpłatnych lekcjach języka polskiego i kursach adaptacyjnych online.

Przeprowadzka repatriantów do Polski to wielka zmiana, ale i duży stres, związany przede wszystkim ze stopniem opanowania języka i nieznajomością realiów przyszłego życia.

Chcemy pomóc w przygotowaniach, zapewniając dostęp do rzetelnej wiedzy na temat życia w Polsce. Przyszłych obywateli interesują takie rzeczy jak tutejsze ceny produktów, wysokość rachunków za media, rodzaje umów o pracę, dostęp do świadczeń zdrowotnych, funkcjonowanie komunikacji publicznej itd. Dlatego uruchamiamy stronę internetową www.repatriant.pl oraz fanpage na Facebooku „Powrót do domu”, na którym dostępny będzie konsultant, odpowiadający na bieżące pytania zainteresowanych.

Na obu stronach – prowadzonych w języku polskim oraz języku rosyjskim – będą pojawiać się artykuły, dotyczące życia w Polsce i kwestii interesujących naszych beneficjentów. Uczestnicy projektu wezmą udział w bezpłatnych kursach języka polskiego, kursach adaptacyjnych oraz konwersacjach w języku polskim, prowadzonych w formie online. Podczas zajęć będą mieli mogli sprawdzić i poprawić znajomość języka polskiego oraz zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, przydatne w nowym kraju zamieszkania.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu oraz wzięcia udziału w projekcie!

dodano: 28.06.2021r.

 

Projekt nr 5/13-2020/FAMI „Powrót do domu”
współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji
oraz Budżetu Państwa

Kontakt

Stowarzyszenie Vox Humana

ul. Puławska 24b/16
02-512 Warszawa

Telefon

+48 501 022 598

Email

agata_marek@o2.pl